• Zebrania i konsultacje
     • Zebrania i konsultacje

     • Zapraszamy Rodziców uczniów klas I - IV na zebrania z wychowawcami w dniu 06.12.2023 (środa) o godzinie 17.00 z podaniem propozycji ocen semestralnych, po zebraniach zapraszamy na konsultacje z nauczycielami.

    • Instytut Kreatywnej Biologii
     • Instytut Kreatywnej Biologii

     • W dniu 24 listopada uczniowie klasy IP rozpoczęli swoją przygodę z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach realizowanego przez ten wydział projektu – Instytut Kreatywnej Biologii przez cały rok szkolny uczniowie będę korzystać z proponowanych wykładów i warsztatów. Pierwsze nasze spotkanie rozpoczęło się uroczystą inauguracją przez Dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ – prof. dr hab. A. Kruka.  Następnie wysłuchaliśmy z zapartym tchem wykładu ”Komórka w komórce czy koń trojański." prowadzonego przez p. dr hab. K. Dzitko, prof. UŁ (Katedra Mikrobiologii Molekularnej). Po wykładzie udaliśmy się na warsztaty „Microversum – wstęp do świata mikroorganizmów” prowadzone w Katedrze  Mikrobiologii Przemysłowej i Biotechnologii. Pod czujnym p. dr Marta Nowak-Langestudentów  biologii nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi biolodzy. Podczas warsztatu uczniowie mogli obejrzeć  to, co na co dzień jest niewidoczne gołym okiem. Przyjrzeliśmy się ile bakterii nosimy na swoich telefonach, z iloma z nich witamy się podczas złapania za klamkę, a także sprawdziliśmy jak dużo drobnoustrojów znajduje się na dłoniach. Nauczyliśmy się także  jak przygotować preparaty bakteryjne z wymazu własnej jamy ustnej, a  następnie obejrzeliśmy te mikroorganizmy pod mikroskopem. 

    • Akcja hydroedukacja
     • Akcja hydroedukacja

     • W dniu 14 listopada uczniowie klasy IP spędzili cały dzień w Centrum Nauki i Techniki EC1. Głównym celem naszej wizyty były warsztaty laboratoryjne w ramach  projektu -  Akcja Hydroedukacja.  Podczas tych warsztatów uczniowie poznali rodzaje zanieczyszczeń wód słodkich. Podjęli próby oczyszczania wody metoda destylacji i określali przewodnictwo elektrycznego. Mogli także skorzystać z mikroskopów i przyjrzeć się bliżej mikroorganizmom.  W czasie naszego pobytu każdy mógł znaleźć coś dla siebie w czasie zwiedzania EC1. Finałem naszej wycieczki była prelekcja  filmu w kinie sferycznym pt. „W kosmos i z powrotem”.