• Łódź ma 600 lat, taka okazja zdarza się tylko raz!
     • Łódź ma 600 lat, taka okazja zdarza się tylko raz!

     • Świętowanie zaczęliśmy już na początku roku i potrwa ono do grudnia, ale kulminacja nastąpi już w tym tygodniu – od 27 do 30 lipca. Ponieważ to właśnie29 lipca 1423 r. król Władysław Jagiełło nadał Łodzi prawa miejskie.

       

      Na pięciu scenach wystąpią największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki oraz najlepsze polskie kabarety. Zapraszam Was na rodzinne pikniki na terenie całego miasta, nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych, a także sportowych emocji. Na ulicy Piotrkowskiej będzie z kolei czekało przeszło 100 różnych atrakcji.

       

      W programie znajdziecie też ponad 150 różnych wycieczek do ciekawych miejsc, często niedostępnych na co dzień. Spacery będą okazją do zobaczenia, jak zmieniła się Łódź w ciągu ostatnich lat.

       

      Dla komfortu podróżowania przez cały weekend komunikacja miejska będzie darmowa, uruchomimy specjalną linię, a turystyczne double-deckery będą jeździły dwa razy częściej.

       

      Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na dedykowanej urodzinom stronie internetowej lodz.pl/600. Zapraszam do wspólnego świętowania!

       

      Do zobaczenia!

      Hanna Zdanowska

      Prezydent Miasta Łodzi