• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Zapraszamy uczniów VI LO im. J. Lelewela w Łodzi na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023:

      • klasy II i III na godz. 8.30,
      • klasy I na godz. 11.00.

      Po uroczystości w sali gimnastyczne, odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych pracowniach.

    • Młode talenty dziennikarskie docenione
     • Młode talenty dziennikarskie docenione

     • VI LO w Łodzi królowało na scenie podczas gali finałowej IV edycji Konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego na realizację dziennikarską.

      Uczniowie z klasy 1c i 2 c przygotowywali prace w dwóch kategoriach konkursowych. Były to multimedia oraz tekst. W konkursie wzięła udział większość uczniów z obu klas. Powstały prace indywidualne i zbiorowe. Na podium stanęliśmy w obu kategoriach. Marta Kozakiewicz zajęła 1. miejsce za tekst pod tytułem „Niknąc w oczach”. Dominika Parada zajęła 3. miejsce za przygotowanie podcastu. Nasza szkoła stanęła również na podium w kategorii najlepsza gazetka szkolna lub cykliczny program telewizyjny. Tworzone przez uczniów klas o profilu nowe media „Lewelacje” zajęły 2. miejsce. Nagrodę odebrała redakcja gazetki: Marta Kozakiewicz, redaktor naczelna, Bartosz Brzezin, z-ca redaktor naczelnej, sekretarze redakcji, czyli Natalia Goś i Nadia Szczecińska oraz opiekunka uczniów, prowadząca warsztaty dziennikarskie, Katarzyna Giedrojć. Nauczycielka otrzymała również specjalne podziękowania i nagrodę za pełnioną misję dziennikarską i dzielenie się wiedzą z uczniami. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Wiele prac wysłanych na konkurs, które nie zostały wyróżnione podczas gali finałowej również zasługuje na szczególne uznanie. Zdaniem prowadzącej warsztaty dziennikarskie w uczniach naszej szkoły jest ogromny potencjał, dlatego liczy na to, że za rok również licznie wystartują w tym konkursie.

    • Stanisław Kobyliński
     • Pożegnanie śp. Stanisława Kobylińskiego

     • Ze smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci pana Stanisława Kobylińskiego, wieloletniego prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej w Łodzi oraz inicjatora założenia przy VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Lelewela w Łodzi  Muzeum Morskiego, które stało się największym tego typu obiektem w Centralnej Polsce. Działalność ligowa była dokumentowana w utworzonym i redagowanym przez Zmarłego Biuletynie Informacyjnym „Łódka”. Do dziś ukazało się 250 numerów Biuletynu a uroczystości pogrzebowe będą relacjonowane w numerze 251. Biuletyn jest wydawany w dwu wersjach – papierowej i elektronicznej. Ostatnie numery Zmarły otrzymał w kwietniu tego roku. Był zawsze usatysfakcjonowany, że Jego myśl jest kontynuowana.

      Stanisław Kobyliński był tytanem pracy ligowej. Głęboko przeżył fakt likwidacji Muzeum Morskiego gdy łódzkie władze oświatowe zdecydowały o przeniesieniu Liceum na ulicę Deotymy do budynku po zlikwidowanym Gimnazjum. Zawsze miał nadzieję, że dożyje reaktywacji muzeum.

      Za pracę ligową Zmarły został nagrodzony najwyższymi wyróżnieniami: Członka Honorowego, Pierścieniem Hallera nr 13, Krzyżem „Pro Mari Nostro”.

      Za pracę służbową otrzymał wiele odznaczeń w tym Krzyże Kawalerski i Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

      Łódź nadała mu odznakę „Zasłużony dla Łodzi”.

     • Pokazy etiud klasy 2B o profilu teatralnym

     • Dnia 02.06.2023 r. odbył się pokaz warsztatowy klasy teatralnej 2B. Przedstawionych zostało 12 etiud, w tym czytanie perforamtywne, fragmenty dramatów współczesnych oraz dramaty własne. Podsumowanie rocznej, warsztatowej pracy mogli zobaczyć dyrekcja i nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz zaproszeni rodzice. Klasa 2b przygotowała również owocowy poczęstunek, który rozpoczął wydarzenie. Na zakończenie spotkania można było porozmawiać z młodymi aktorami oraz podzielić się wrażeniami po występach.

    • Dziecko z kolorowymi dłońmi
     • Dzień Dziecka

     • "Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym".

      Antoine De Saint-Exupery

      Wszystkiego co najlepsze w Waszym Dniu, abyście nigdy nie zgubili dziecka w sobie!

      życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne VI LO im. J. Lelewela w Łodzi