• Klasa turystyczno-prozdrowotna
    • Zapraszamy do grupy z profilem prozdrowotnym
    • Klasa turystyczno-prozdrowotna
    • Zapraszamy do grupy z profilem turystycznym
    • Klasa teatralno-taneczna
    • Zapraszamy do grupy z profilem teatralnym
    • Klasa teatralno-taneczna
    • Zapraszamy do grupy z profilem tanecznym
    • Klasa filmowo-dziennikarska
    • Zapraszamy do grupy z profilem filmowym
    • Klasa filmowo-dziennikarska
    • Zapraszamy do grupy z profilem dziennikarskim
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
        • Spotkanie z Mistrzem

W środę 21 lutego 2024 r. o godzinie 11.00 w naszym Liceum odbędzie się spotkanie z panem Andrzejem Sołtysikiem - kierownikiem produkcji wielu kasowych przebojów polskiej kinematografii, m. in. filmów Juliusza Machulskiego i Władysława Pasikowskiego. W latach 2008-2010 pełnił funkcję kanclerza (dyrektora administracyjnego) PWSFTviT w Łodzi, od roku 2010 pełnomocnika rektora ds. inwestycji. Spotkanie poprowadzi prof. Michał Dondzik.

• uwaga
          • e-usprawiedliwienia

W dzienniku librus włączony został moduł e-usprawiedliwienia. Rodzice mają możliwość usprawiedliwiania nieobecności dziecka w dzienniku Librus przez moduł e-usprawiedliwienia najpóźniej w ciągu tygodnia po powrocie ucznia do szkoły (w szczególnych sytuacjach do dwóch tygodni).

• Instytut Kreatywnej Biologii

W dniu 24 listopada uczniowie klasy IP rozpoczęli swoją przygodę z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach realizowanego przez ten wydział projektu – Instytut Kreatywnej Biologii przez cały rok szkolny uczniowie będę korzystać z proponowanych wykładów i warsztatów. Pierwsze nasze spotkanie rozpoczęło się uroczystą inauguracją przez Dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ – prof. dr hab. A. Kruka. Następnie wysłuchaliśmy z zapartym tchem wykładu ”Komórka w komórce czy koń trojański." prowadzonego przez p. dr hab. K. Dzitko, prof. UŁ (Katedra Mikrobiologii Molekularnej). Po wykładzie udaliśmy się na warsztaty „Microversum – wstęp do świata mikroorganizmów” prowadzone w Katedrze Mikrobiologii Przemysłowej i Biotechnologii. Pod czujnym p. dr Marta Nowak-Lange i studentów biologii nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi biolodzy. Podczas warsztatu uczniowie mogli ob

• Akcja hydroedukacja

W dniu 14 listopada uczniowie klasy IP spędzili cały dzień w Centrum Nauki i Techniki EC1. Głównym celem naszej wizyty były warsztaty laboratoryjne w ramach projektu - Akcja Hydroedukacja. Podczas tych warsztatów uczniowie poznali rodzaje zanieczyszczeń wód słodkich. Podjęli próby oczyszczania wody metoda destylacji i określali przewodnictwo elektrycznego. Mogli także skorzystać z mikroskopów i przyjrzeć się bliżej mikroorganizmom. W czasie naszego pobytu każdy mógł znaleźć coś dla siebie w czasie zwiedzania EC1. Finałem naszej wycieczki była prelekcja filmu w kinie sferycznym pt. „W kosmos i z powrotem”.

• plakat kiermasz rękodzieła
          • Kiermasz rękodzieła - ogłoszenie

8 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbędzie się kiermasz rękodzieła. Uczniowie kl. IIC realizują projekt społeczny „DreamMind”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w rozwoju ich kreatywności i wyobraźni. Podczas kiermaszu będzie można zakupić między innymi: dziergane przywieszki, bransoletki z muliny czy własnoręcznie robione zakładki do książek. Wszystkie rękodzieła bedą przygotowane przez uczestników projektu oraz ich przyjaciół. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na realizacje projektu.

• #SzkołaDoHymnu
          • Szkoła do hymnu

W piątek, 10 listopada 2023 r. wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie VI LO im. J. Lelewela w Łodzi o godz. 11.11 kolejny raz „stanęli do hymnu”.

#SzkołaDoHymnu

• Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023 r., dzień przed Świętem Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ślubowanie kl. I. Witamy pierwszaków w gronie pełnoprawnych uczniów VI LO w Łodzi. W części artystycznej kl. II B przygotowała krótkie etiudy teatralne oparte na tekstach Agnieszki Osieckiej.

• Inne spojrzenie na świat - Erasmus+

W dniach 1 października - 8 pażdziernika 2023 r. w naszej szkole gościliśmy 20 uczniów i 8 nauczycieli z Portugalii, Włoch, Grecji i Chorwacji w ramach projektu Erasmus+ "Inne spojrzenie na świat". To był bardzo intensywny czas, zajęcia integracyjne, warsztaty fotograficzne, gra miejska, zwiedzanie Orientarium i EC1, wycieczka do Warszawy, kręgielnia. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszych uczniów za goszczenie w swoich domach uczniów ze szkół partnerskich.

• Mistrzostwa Łodzi w bule

6 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Łodzi w bule, w których wystartowały dwie nasze drużyny z kl. III F: Marta, Wiktoria i Matylda oraz z kl. IV F : Marta, Jagoda i Nikola. Dziewczyny eliminacje przeszły jak burza, dopiero w ćwierćfinale napotkały opór, kończąc ostatecznie zawody na miejscach 5-8. Gratulujemy

• Wyjazd do Hiszpanii - Erasmus+

W dniach 24 września - 1 października 2023 r. 15 uczniów kl. III F i kl. III Z brało udział w wyjeździe do Hiszpanii w ramach projektu "Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości" z programu Erasmus+. Podczas projektu nasi uczniowie pracowali w szkole partnerskiej IES de Fene, gdzie tworzyli biznesplany metodą Canvas nowych firm. Poza zajęciami w szkole udało się także zobaczyć Ferrol, A Corunę, Santiago de Compostela, Betanzos, Pontedeume. To był bardzo aktywnie spędzony czas.

Poniedziałek 24.06.2024

• Liczba wizyt