• Klasa turystyczno-prozdrowotna
    • Zapraszamy do grupy z profilem prozdrowotnym
    • Klasa turystyczno-prozdrowotna
    • Zapraszamy do grupy z profilem turystycznym
    • Klasa teatralno-taneczna
    • Zapraszamy do grupy z profilem teatralnym
    • Klasa teatralno-taneczna
    • Zapraszamy do grupy z profilem tanecznym
    • Klasa filmowo-dziennikarska
    • Zapraszamy do grupy z profilem filmowym
    • Klasa filmowo-dziennikarska
    • Zapraszamy do grupy z profilem dziennikarskim
        • Dziecko z kolorowymi dłońmi

"Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym".

Antoine De Saint-Exupery

Wszystkiego co najlepsze w Waszym Dniu, abyście nigdy nie zgubili dziecka w sobie!

życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne VI LO im. J. Lelewela w Łodzi

• Uwaga Kandydaci!

ÓSMOKLASIŚCI! 23 maja 2023 roku kończy się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Przed tym terminem KONIECZNIE wejdźcie na swoje konto naboru. Jeśli zobaczycie status: WNIOSEK NIEZŁOŻONY W REKRUTACJI PODSTAWOWEJ, to coś poszło nie tak! Musicie złożyć wniosek.

• Sesja maturalna

Sesja maturalna rozpoczyna się egzaminem z języka polskiego 4 maja 2023 roku o godzinie 9.00. Prosimy o przybycie do szkoły o godzinie 8.15, koniecznie z dowodem tożsamości i potrzebnymi przyborami do określonych przedmiotów.

• Drodzy Absolwenci

"Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”

Życzymy Wam powodzenia na maturze, wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów i udanego startu w dorosłe życie.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i cała społeczność szkolna

• Wyjazd do Czech

W dniach 16 - 22 kwietnia 2023 r. grupa 17 uczniów i 3 nauczycieli z naszej szkoły przebywała w Brnie w Czechach. Było to drugie spotkanie w ramach V4 Gen Mini - Grants z Funduszy Wyszechradzkich. Tematem mobilności było "Kształtowanie kreatywności uczniów poprzez edukację teatralną". Uczniowie z Polski i Czech podczas warsztatów teatralnych zapoznali się z tajnikami pracy z komedią dell'arte oraz przygotowali krótkie etiudy teatralne pokazane ostatniego dnia projektu. Uczniowie zobaczyli także koncert w filharmonii, byli na balecie "Beethoven" w Teatrze Narodowym, zwiedzili Morawską Galerię Sztuki oraz uczestniczyli w teatralnej grze miejskiej. Udało się także wybrać do Wiednia, miasta opery i sztuki, gdzie oprócz zobaczenia licznych zabytków uczniowie mogli spróbować kawy po wiedeńsku. To był dobrze spędzony czas, na koniec pobytu w Czechach nie zabrakło oczywiście też łez, a zawarte p

• Międzynarodowy Dzień Tańca

Tradycyjnie w VI LO będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji 25 kwietnia 2023 r. odbędą się pokazy tańca w sali gimnastycznej. Udział wezmą klasy taneczne oraz chętni uczniowie z innych klas. Będzie tak, jak rok temu dzień taneczny i muzyczny w szkole. Na przerwach będzie można usłyszeć muzykę z radiowęzła.

• Wyjazd do Hiszpanii

W dniach 25.03.2023 r. - 1.04.2023 r. grupa 15 uczniów naszej szkoły wyjechała do Hiszpanii w ramach projektu "Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości" z programu Erasmus+. Uczniowie przez 5 dni pracowali w szkole partnerskiej IES de Fene z hiszpańskimi kolegami, między innymi tworzyli biznesplany nowych firm metodą Canvas. Podczas zajęć nieformalnych zwiedzili Santiago de Compostela, Ferrol, A Corunę, Betanzos, Pontedeume, twierdzę San Felipe, byli też na plaży nad Oceanem Atlantyckim. A już w październiku kolejna grupa 15 uczniów ponownie wyjedzie do Hiszpanii w ramach drugiej części projektu, bo Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysł.

• młodzież VI LO w Łodzi na spotkaniu z aktorem
          • Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS

W poniedziałek 27.03 klasa 2f wzięła udział w wyjątkowym spotkaniu ze znanym aktorem filmowym i teatralnym - Maciejem Stuhrem, które odbyło się w ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. Poprowadziła je pani Katarzyna Kubacka-Seweryn, żona dyrektora artystycznego festiwalu - Andrzeja Seweryna. Na początku wysłuchaliśmy orędzia z okazji Światowego Dnia Teatru wygłoszonego przez Swietłanę Oleszko, ukraińską reżyserkę, uchodźczynię pracującą obecnie w Teatrze Polskim im. Szyfmana w Warszawie. Następnie odbyła się interesująca rozmowa z panem Maciejem Stuhrem, której głównym tematem był związek sztuki teatru i filmu z prawdziwym życiem. Młodzież pytała aktora o jego przygotowania do roli, najtrudniejsze i najciekawsze sytuacje na planie, ulubionych reżyserów i filmy, ale także o sposób radzenia sobie z hejtem i o rady dla tych, którzy marzą o zawodzie aktora.

• Wyjazd do Bułgarii

W dniach 20-24 marca uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego przebywali w Bułgarii. W ramach projektu Erasmus + "Nauka w pokoju" gościło nas liceum Atanas Burov znajdujące się w malowniczym miasteczku Silistra. Poza zajęciami w szkole uczniowie mieli okazję poznać pobliskie atrakcje mi.in. kompleks Stara Pliska, gdzie mieści się plener wraz z alfabetem cyrylicą. Uczniowie odbyli spacer po Ogrodzie Botanicznym Baltchik, zwiedzili Grobowiec tracki w Swesztari oraz rezeerwat przyrody Srebyrna, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

• dzieci zgłaszające chęć udziału
          • Konkurs plastyczny i muzyczny

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Szkoła Podstawowa nr 175, Szkoła Podstawowa nr 64 oraz VI LO i Zespół Szkół Przemysłu Mody zapraszają do udziału w I Małym Festiwalu Muzyki i Sztuk Pięknych - konkurs plastyczny i muzyczny. Zadaniem naszego projektu jest międzypokoleniowa wędrówka z artystami - muzykami, których twórczość pozostaje ponadczasowa i trwale zapisała się w kulturze muzycznej naszego kraju.

Piątek 03.05.2024

• Archiwum wydarzeń